Статті та Поради

Як пережити проблеми війни з домашнім улюбленцем

Ніхто не має сумнівів, що наші чотирилапі друзі, так само як і їхні господарі, у зв’язку з війною в Україні перебувають у стресі. Вибухи, звуки сирен, відсутність улюблених смакота, звичного корму та улюблених іграшок – все це без сумнівів негативно впливає на наших вихованців.

Багато зоотоварів, до яких звикли наші тварини, у воєнний час стали недоступними. А деяким кішкам та собакам доводиться звикати до нового місця проживання.

У цій статті інтернет-магазин ЗооГаджети дає поради як подолати труднощі воєнного стану разом із вихованцем.

Харчування та Корм

Поміняти улюблену марку корму не так просто. Але що робити якщо цей товар просто не доступний? У такому випадку можна спробувати змішати звичний корм з аналогічним на смак товаром іншого виробника, який доступний у продажу. При цьому потрібно заздалегідь подбати про те, щоб старий корм ще був у наявності. Для початку спробуйте змішувати в пропорціях 50\50, потім поступово зменшуйте частку старого корму.

За відсутності старого звичного корму – спробуйте змішувати новий корм з якимись ласощами чи консервами.

Якщо Ви разом з вихованцем опинилися в складній ситуації, коли зовсім немає можливості купити корм – спробуйте перевести вихованця на натуральний раціон. Якщо є можливість – годуйте тварину рисовою, гречаною або вівсяною кашею. До каші можна додавати нежирне м’ясо, рибу, овочі, а також субпродукти (відварені печінка, серце, легені).

Ну і звичайно ж не забувайте про те, щоб у вихованця був доступ до води

По можливості періодично радуйте свого улюбленця будь-якими доступними ласощами та смакотами.

Прогулянки

Вигулюйте вихованця максимально близько від будинку. При сигналі повітряної тривоги обов’язково поспішіть у сховок. У постраждалих від руйнувань містах та населених пунктах не гуляйте з твариною поблизу зруйнованих будинків та місцях влучення снарядів.

Якщо трапляється необхідність вигулу тварини під час комендантської години, обов’язково візьміть із собою документи і не відходьте далеко від будинку.

Ми також рекомендуємо начепити адресник на нашийник тварини. Його можна придбати чи виготовити самостійно.

При переїзді та евакуації

По можливості заздалегідь підготуйте тривожну валізку вихованця, в яку покладете документи на вихованця та ветеринарний паспорт (за наявності), запас корму та питної води на кілька днів, поводок або шлею, запас санітарних пелюшок для туалету собак.

Якщо є можливість придбайте сумку перенесення для собак та котів. Якщо буде місце в сумці – візьміть із собою улюблену іграшку вихованця, щоб він зміг швидше адаптуватися на новому місці. У дорозі зручно годувати вихованця використовуючи складну миску та портативну поїлку для тварин.

І найголовніша порада – не забувайте про ласку.

Досить просто погладити, приголубити свого вихованця і він обов’язково відповість Вам взаємністю, тим самим Ви зніміть стрес собі та йому.

Тримаємося! Все буде Україна!

До списку